Dotychczasowa twórczość artysty, nawiązująca do tradycji impresjonizmu, koloryzmu i postimpresjonizmu, zazwyczaj kojarzona z pejzażami w ożywionej kolorystyce i wykonana ekspresyjną, dynamiczną techniką, od kilku lat przechodzi zwrot w kierunku trudnych do zdefiniowania form – absurdów.
Charakteryzują się one całkowitą wolnością twórczą. Innymi słowy: po pięćdziesięciu latach „pejzażowania” artysta chwilowo rozstaje się z tą formą wypowiedzi i zdaje się na zupełnie nowe przekazy. Nowa forma ekspresji sprawia mu frajdę, nie mniejszą niż wymyślanie tytułów prac.
WERNISAŻ | 1 sierpnia, 18:18
WYSTAWA CZYNNA | 1-8 sierpnia, 12:00-18:00
MIEJSCE | Dom Gościnny Iwona, ul. Doły 8b, Kazimierz Dolny
WSTĘP WOLNY
JANUSZ GACEK OLSZEWSKI (1944) – Absolwent ASP w Warszawie, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, członek Związku Artystów Nowego Jorku. Swoje prace zaprezentował na ponad siedemdziesięciu indywidualnych wystawach (wraz z żoną Anną), m.in. w Japonii, USA oraz niemal we wszystkich krajach Europy. Jego obrazy znajdują się w kilkunastu polskich placówkach dyplomatycznych, w licznych galeriach i muzeach, a także wielu prywatnych kolekcjach, trafiły m.in. na dwór cesarski w Japonii oraz do zbiorów osobowości świata kultury i biznesu m.in. Lecha Wałęsy, Oriany Fallaci, Roberta de Niro, Jana Karskiego. Artysta malarz aktywnie uczestniczy w plenerach organizowanych w Polsce i za granicą. Jest ściśle związany z Kazimierzem Dolnym, gdzie spędza okres letni w swoim domku na jednym ze słonecznych wzgórz miasteczka.
Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym BNP Paribas Dwa Brzegi. Za jego organizację i bezpieczeństwo, w tym dotyczące przestrzegania procedur związanych z epidemią COVID-19, odpowiada bezpośrednio organizator projektu.
ZNAJDŹ NAS